Dzień Dobroci

„Powinno się być dobrym jak chleb;

powinno się być jak chleb,

który dla wszystkich leży na stole,

z którego każdy może kęs dla siebie ukroić

i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

św. Brat Albert

Dobro jako wartość, jest nieodłącznym elementem życia każdego z nas, należy dążyć do dobroci i poszukiwać jej. Kierując się tą wartością osiągamy spokój i harmonię. W naszej szkole również obchodziliśmy dzień dobroci. Zostały przeprowadzone zajęcia z pedagogiem szkolnym. Uczniowie chętnie wypowiadali się oraz brali w nich czynny udział. Wiedzą co to jest dobroć, że jest to postępowanie nacechowane życzliwością. Mają świadomość jak należy postępować by dobro do nas wracało. Uczniowie wykonali mandale dobroci. W każdym płatku kwiatka wpisywali jak mogą pomagać np. swoim rodzicom. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka tematyczna z najważniejszymi informacjami. Wykazujmy się każdego dnia wrażliwością i gotowością do działania, a nasze sumienie niech będzie nam drogowskazem. Człowiek „dobry jak chleb” to osoba idealna, która pomaga innym bezinteresownie. Przykładami takich osób są np.: Jan Paweł II, misjonarze, wolontariusze, św. Brat Albert. Droga dobra jest drogą właściwą i godną naśladowania.

Data dodania: 2023-05-30 12:26:04
Data edycji: 2023-05-30 12:45:40