Daj się złapać na dobrym uczynku!

Lepszy jeden mały dobry uczynek od tysiąca uroczyście wygłoszonych obietnic”

Daj się złapać na dobrym uczynku!

W kwietniu w naszej szkole realizowana była innowacja pedagogiczna pod hasłem „PRZYŁAPANI NA DOBRYM UCZYNKU”. W jej realizacji udział brali wszyscy uczniowie klas I -VII.

Sama nazwa innowacji nie brzmi zbyt przyjemnie, bowiem przyłapywanie zwykle kojarzy nam się z zauważaniem tego, że zrobiliśmy coś źle. Tym razem hasło zachęcało do czegoś całkiem innego. Tu dla odmiany, przyłapywano się tylko na tym co miłe i przyjemne. Przyrównać to było można do pracy detektywa, który jest bardzo czujny i potrafi wychwycić nawet najmniejsze drobiazgi.

Dzięki podjętym działaniom uczniowie zrozumieli, że niesienie pomocy innym daje radość i sprzyja dobremu funkcjonowaniu w zespole klasowym. Nauczyli się  dostrzegać potrzeby rówieśników.

Podsumowaniem innowacji było nagrodzenie uczniów, którzy zostali najwięcej razy „przyłapani na dobrym uczynku”.

Nagrodzeni uczniowie:

Klasa I – Julia Kurzawa

Klasa II – Zuzanna Stasiowska

Klasa III – Miłosz Wołowiec

Z klas IV-VII – Katarzyna Gąsior kl. VII

Mamy nadzieje, że uczniowie naszej szkoły będą nadal czynić dobro, bo dobry uczynek  czyniony z dobroci serca daje wiele radości.

Data dodania: 2024-04-26 04:52:00
Data edycji: 2024-05-09 19:15:29