Dzień Kolorowych Skarpetek w naszej szkole

W  21 marca  jest Dzień  Kolorowych Skarpetek. Kolorowe skarpetki są symbolem solidarności z osobami chorymi na zespół Dawna. W naszej szkole ten dzień świętowaliśmy poprzez oglądanie krótkich filmików edukacyjnych z udziałem osób chorych na tą chorobę. Nasi uczniowie mieli okazję przekonać się, że osoby cierpiące na tą chorobę nie są wykluczone ze środowiska, a wręcz odwrotnie mogą zostać sławnymi malarzami, aktorami, modelkami, paraolimpijczykami, a także nauczycielami. Celem naszej akcji było przekazanie uczniom, że osoby z zespołem Dawna mają taką samą potrzebę jak osoby pełnosprawne, które zapewniają szacunek, tolerancję oraz akceptację. Na koniec uczniowie kolorowali rysunki.

Data dodania: 2024-03-21 14:20:31
Data edycji: 2024-03-27 11:27:02