Dzień Ziemi oraz rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczego pt.,,Poznajemy zwierzęta chronione w Polsce”

„Chcąc nie chcąc, my, ludzie, jesteśmy powiązani ze sobą oraz ze wszystkimi

roślinami i zwierzętami na całym świecie. Nasze życia łączą się ze sobą. (…)

Współdziałanie to nasza natura. Klucz do przeżycia”.

Carl Sagan

W dniu 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie „Dzień Ziemi”.  Z tej okazji uczniowie z klasy siódmej razem z Panią Dorotą Hebdą przygotowali prezentację na temat „Nasze działania w trosce o środowisko”. Uczniowie przedstawili propozycje zmian, jakie możemy zastosować w naszym codziennym życiu, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych śmieci. Każdy z nas może wprowadzić do naszego życia chociaż jedną zmianę, która przyczyni się do polepszenia stanu środowiska. Pamiętajmy, że Ziemię mamy tylko jedną i od Nas zależy w jakim stanie pozostawimy ją naszym dzieciom.

Z tej okazji również został przeprowadzony konkurs pt.,,Poznajemy zwierzęta chronione w Polsce”. Celem tego konkursu było poszerzenie wiedzy uczniów dotyczącej znajomości gatunków zwierząt objętych ochroną w Polsce. Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą dowolne zwierzę objęte ochroną w Polsce.

I miejsce zajęła Julia Kurzawa,

II miejsce Amelia Wołowiec i Miłosz Wołowiec,

III miejsce Kinga Sobczyk oraz Milena Mokrzycka.

Chętni uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w rozwiązywaniu testu sprawdzającego poziom wiedzy o zwierzętach chronionych w Polsce.

I miejsce zdobył Jacek Piekarczyk,

II miejsce Kamil Czernecki,

III miejsce Kacper Skocz oraz Krystian Dudek.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2024-04-23 12:03:12
Data edycji: 2024-05-22 12:10:42