MĘDRCA SZKIEŁKO I OKO – konkurs językowy

„Źle mówić i pisać, znaczy krzywdzić swoją mową tych, którzy ją budowali”

Janusz Korczak

20 grudnia 2023 roku w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznych odbył się konkurs językowy MĘDRCA SZKIEŁKO I OKO, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VII.

Rozwijanie zainteresowań oraz uzdolnień językowych uczniów, świadome posługiwanie się poprawną polszczyzną, bogacenie słownictwa uczniów oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania, gromadzenia i porządkowania informacji z różnych źródeł to cele, które przyświecały idei tego konkursu.

Do eliminacji szkolnych przystąpiło 11 uczniów. Pisząc test, zmagali się z pytaniami z zakresu kultury języka, nauki o języku, ortografii i interpunkcji, sprawdzali swoje umiejętności z zakresu poprawności językowej.

Po sprawdzeniu prac organizatorzy konkursu wyłonili laureatów:

I  miejsce - Marcelina Różańska,
II  miejsce – Alicja Żurowska,
III miejsce ex aequo – Katarzyna Gąsior, Krystian Szpak.

Konkurs językowy MĘDRCA SZKIEŁKO I OKO pozwolił wdrażać uczniów do sprawnego posługiwania się poprawną polszczyzną, rozwinąć uzdolnienia i zainteresowania językiem polskim.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2023-12-21 13:19:57
Data edycji: 2024-05-25 13:27:44