Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 08.11.2021r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Inscenizacja przede wszystkim miała przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości i w jej czasie. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, cały czas wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Polacy nie chcieli się poddać i wiernie wraz z ogromną nadzieją pragnęli wolnej Polski. Przypomniano również daty najważniejszych powstań narodowych.

Uczniowie klasy VII oraz VIII brali udział w cudownej akademii: recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość; jeden z chłopców klasy VIII został przebrany za żołnierza czytającego list od swojego syna Wojtusia. Inscenizację prowadził Pan Rafał Szczygieł, który zadbał o każdy szczegół dzięki czemu wszystko wypadło najlepiej jak się dało.

Data dodania: 2021-11-12 15:15:14
Data edycji: 2021-11-14 19:26:53