Pożegnanie 8 klasy

Na wspomnienia przyszedł czas…

Nadszedł wreszcie ten upragniony dzień – ostatni dzień szkoły w roku szkolnym 2020/2021. Już wkrótce rozpoczną się wymarzone wakacje.
Dla uczniów klas 8 to chwila, kiedy opuszczą mury szkoły. Moment, kiedy pożegnają swoich kolegów, nauczycieli  i wychowawcę.

Drodzy Ósmoklasiści!

Żegnamy się w bardzo niecodziennych okolicznościach. Rolą nauczyciela jest nie tylko wskazywać wychowankom, nad czym powinni jeszcze popracować i jak to zrobić, ale powołaniem nauczyciela jest również chwalić i doceniać mocne strony ucznia, o których on sam może nawet nie wiedział. Dlatego chciałabym Wam dziś powiedzieć, że ja i wszyscy nauczyciele, cała społeczność szkolna, jesteśmy z Was dumni. Dumni z odpowiedzialności, z jaką podeszliście do nauki, zwłaszcza w ostatnim, trudnym, czasie. Wykazaliście się wytrwałością i hartem ducha, godnymi dojrzałych młodych ludzi, jakimi się staliście.

Ale przecież Wasza obecność w szkole to coś więcej, niż tylko ten ostatni, wyjątkowy czas. Chciałabym docenić waszą odwagę, którą wykazywaliście się przez te osiem niesamowitych lat. Odwagę bycia wrażliwym i dzielenia się swoimi talentami, pomysłami. Odwagę przyznawania się do błędów i podejmowania wysiłku, by je naprawić. Odwagę snucia planów i marzeń, rozwijania się i doskonalenia. Spisaliście się fantastycznie, jestem o Was spokojna. Gdziekolwiek będziecie kontynuować naukę, na pewno doskonale dacie sobie radę. Bądźcie o tym przekonani.

Kieruję wyrazy uznania i wdzięczności do  Szanownych Państwa, Rodziców. Dziękuję za współpracę, wszelkie podejmowane działania i serdecznie gratuluję tak wspaniałych  dzieci. O ich wyjątkowości rodziców nie trzeba przekonywać, są przecież pierwszymi towarzyszami na edukacyjnej ścieżce dziecka i jego najgorliwszymi kibicami.

Kochani Ósmoklasiści, dziś rozstajecie się z naszą szkołą, ale proszę zachowajcie ją w pamięci, zachowajcie dobre chwile, życzliwych przyjaciół. My na pewno będziemy o Was pamiętać. Czy można zapomnieć tak wyjątkowy, barwny rocznik jak Wasz? Nie wydaje mi się.

Powodzenia!

Data dodania: 2021-08-10 17:43:51