W ramach projektu edukacyjnego pt. „Zasmakuj dziedzictwa”, uczniowie klas od IV do VIII pod kierunkiem nauczyciela historii Rafała Szczygła stworzyli na szkolnym korytarzu wystawę, na której znalazły się pamiątki rodzinne gromadzone przez rodziców i dziadków. Uczniowie zbierali a następnie przynosili do szkoły stare dokumenty, zwłaszcza te, które przedstawiały wspomnienia ich dziadków. Przede wszystkim udało się zebrać wiele cennych starych fotografii. Na wystawie zostały wyeksponowane różne pamiątki i dokumenty. Można było obejrzeć źródła pisane i niepisane takie jak: stare gazety, pamiętniki, książki, książeczki, dzienniki, stary elementarz, świadectwa szkolne, znaczki pocztowe, widokówki, zdjęcia rodzinne, odznaki, banknoty i monety.
Dzięki tej wystawie uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się więcej o swojej rodzinie, ale też odtworzyli część jej historii. Projekt „Zasmakuj dziedzictwa” sięga od lat 60-tych XX wieku, do lat 90-tych XX wieku. W efekcie jego realizacja pobudzała ciekawość i aktywność uczniów, wspomnienia o ich bliskich i ilustrowała im rodzinną historię.