''Szkoła Pamięta'' - akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności, ale również tych bliskich naszemu sercu. Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji odwiedzili i uporządkowali miejsce pamięci znajdujące się przy szkole oraz odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, dyrektora naszej placówki.

Data dodania: 2023-11-21 16:58:35
Data edycji: 2023-11-21 17:21:04