SZKOLNY KONKURS LITERACKI „Rodzina Ulmów - cywilizacja miłości”

SZKOLNY KONKURS  LITERACKI „Rodzina Ulmów - cywilizacja miłości”

„Nikt nie ma większej miłości od tej,
gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich."

J 15, 13

20 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się konkurs literacki „Rodzina Ulmów - cywilizacja miłości”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV – VII. W ramach działań związanych z przygotowaniami do eliminacji uczestnicy mieli za zadanie poznać bliżej dzieje beatyfikowanej Rodziny Ulmów z Markowej, która w czasie okupacji niemieckiej, mimo biedy i zagrożenia życia, dała schronienie ośmiorgu Żydom. Uczniowie samodzielnie zdobywali, gromadzili i porządkowali informacje z różnych źródeł.

Głównym celem konkursu było pokazanie dziejów Rodziny Ulmów jako przykładu bezinteresownej służby drugiemu człowiekowi, nawet w obliczu grożących bezwzględnych sankcji ze strony okupanta. Konkurs przywołał heroiczną postawę Ulmów, ukazując odwagę jako wybór życiowy oraz inspirując do refleksji na temat wartości życia i jego ochrony. Uczestnicy eliminacji rywalizowali ze sobą, rozwiązując test sprawdzający wiadomości o losach beatyfikowanej Rodziny Ulmów. Komisja konkursowa po sprawdzeniu prac wyłoniła laureatów: I  miejsce zdobyła Marcelina Różańska, II  miejsce – Krystian Szpak, III miejsce ex aequo – Monika Świstak, Alicja Żurowska. Wyróżnienia wręczono Mai Pociask, Dominice Skocz, Annie Czerneckiej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2024-03-05 12:51:54
Data edycji: 2024-03-08 11:44:32